zajęcia dla dorosłych

BALET

Balet może tańczyć każdy, niezależnie od wieku, płci oraz doświadczenia. Serdecznie zapraszamy na zajęcia, gdzie można spełnić swoje dziecięce marzenie, aktywizują  całe ciało poprzez wyjątkowy trening. Zajęcia z tańca klasycznego poprawiają postawę, koordynację ruchową oraz elastyczność ciała – mogą wspomóc nas w codziennych czynnościach i zapobiec kontuzjom. Lekcje prowadzą profesjonalni instruktorzy, absolwenci placówek tanecznych w całej Polsce, którzy z przyjemnością pokażą Państwu piękny świat baletu.   Na zajęciach na poziomie podstawowym pracujemy głównie w pierwszej i drugiej pozycji stóp. Wzmacniamy nogi oraz korpus za pomocą barre au sol, czyli baletowych ćwiczeń na podłodze oraz poznajemy nomenklaturę ćwiczeń. Podczas tych zajęć bardziej koncentrujemy się na pracy nóg, włączając pojedyncze elementy koordynacji nogi-ręce. Wykonujemy ćwiczenia przy drążku oraz podstawowe skoki na środku, z kolei na przekątnej przygotowujemy się do obrotów   Na zajęciach na poziomie średniozaawansowanym wykorzystujemy poznane elementy by tworzyć dłuższe ćwiczenia lub sekwencje taneczne. Wykonujemy ćwiczenia wymagające pełnej koordynacji nóg i rąk. Trenujemy przy drążku, na środku wykonujemy skoki oraz obroty, a na przekątnej kręcimy piruety na wyższym poziomie zaawansowania.

PILATES

Pilates to specjalistyczna forma ćwiczeń stworzona przez Josepha Pilatesa. Na podstawie swoich doświadczeń oraz kontuzji opracował on własny system ćwiczeń, który obecnie jest wykorzystywany na całym świecie do pracy rehabilitacyjnej, ale także jako trening ogólnorozwojowy i trening uzupełniający dla tancerzy. Podstawowe zasady Pilatesa to:
  • równowaga
  • płynność ruchu
  • kontrola ruchu
  • koncentracja
  • stabilizacja centrum ciała
  • kontrola oddechu
Podczas zajęć poznajemy najważniejsze ćwiczenia systemu Pilates i poznamyzasady jego treningu.

STRETCH & ROLL

Stretch&roll łączy w sobie ćwiczenia rozciągające całego ciała oraz rolowanie mięśni, czyli automasaż powięziowy. Ćwiczenia rozciągające prowadzone różnymi technikami pozwolą na zwiększenia zakresu ruchu i poprawy mobilności ciała. Rolowanie mięśni to uzupełnienie treningu dla lepszych efektów, pobudza tkanki i krążenie krwi oraz poprawia zdolność regeneracji mięśni.

STRETCHING DYNAMICZNY

Stretching dynamiczny to forma zajęć dla każdego kto chce usprawnić i uelastycznić swoje ciało, podczas zajęć rozciągamy ciało w sposób aktywny. Ćwiczenia rozciągające polegają na kontrolowanym i wolnym wejściu w pozycję rozciągnięcia mięśni i powrocie do jego naturalnej pozycji, tzn. że podczas ćwiczeń poruszamy kończynami w różnych płaszczyznach, w maksymalnym zakresie ruchu. Stretching dynamiczny to w pełni bezpieczna forma zajęć i  jedna z najefektywniejszych form rozciągania, która z pewnością przyczyni się do większych zakresów ruchu w ciele, a może nawet do wymarzonych szpagatów w przyszłości

Cennik

Czas trwania zajęć:

Cena:

pojedyńcze
karnet
karnet

1 wejście
4 wejścia
8 wejść

40 zł
140 zł
240 zł


POWRÓT